stat4u
MG

Marka MG, to właściwie skrót od Morris Garages. Firma ta przeobraziła się w 1923 roku, z handlu samochodami na producenta.
Głównym projektantem tej nowej marki był Cecil Kimber, który dołączył firmy już w 1921 r. i był specjalistą od sprzedaży a potem głównym menadżerem. Kimber pracował w Mg do 1941 r. kiedy to pokłócił się z lordem Nuffieldem w sprawie wojennej produkcji. W roku w 1945 r. zginął w dziwnym wypadku kolejowym.

W 1952 r. MG połączyło się z firmą BMC, a rządy przejął długoletni pracownik firmy John Thornley i poprowadził ją do emerytury w 1969 r.
W latach 2000 – 2005 MG wchodziło w skład MG Rover Group. Po ogłoszeniu upadłości przez tą spółkę markę MG zaprzestano produkować. Wznowiono produkcję w maju 2007 roku przez inne chińskie przedsiębiorstwo, Najning Automotive Corporation, które przejęło prawa do marki MG.
Przez cały okres marka MG słynęła z produkcji samochodów w wersjach coupe i roadster z żyłką sportową. Najbardziej znane modele tej marki to MGA, MGB. MG Midget, MG TF

Niektóre modele marki MG to:
MG TA, MG TB, MG TC, MG TD, MG TF, MGA, MGB, MG Midget, MGC, MGB GT V8,

projekt i realizacja: kreopka.com